فیس لیفت خودرو

فیس لیفت

فیس لیفت خودرو به تغییراتی در ظاهر خودرو اطلاق می‌شود که شامل تغییر در طراحی داخلی اجزاء، تغییرات مکانیکی، ورق فلز و … است. فیس لیف خودرو درجه‌های مختلفی دارد و میزان تغییرات بستگی به درخواست کاربر می‌تواند کم یا زیاد باشد تا جایی که شاید شما هم فیلم فیس‌لیفت یک تویوتا لندکروزر به لکسوس LX را دیده باشید و از ایجاد تغییرات تا این اندازه در خودرو شگفت زده شده باشید. در واقع فیس لیفت به سازندگان خودرو این امکان را می‌دهد که یک مدل جدیدتر را بدون نیاز به طراحی دوباره خودرو ارائه دهند.


فیس لیفت استایل و پلتفرم اولیه خودرو را تغییرات زیباشناختی حفظ می‌کند مثلا تغییر در داشبورد خودرو، سپر خودرو، چراغ‌های عقب و صندوق خودرو، پنل پخش موسیقی، کنسول مرکزی و بسیاری از لوازم جانبی بدنه و داخلی خودرو.

فیس لیفت می‌تواند شامل انجام تغییرات مکانیکی باشد که البته الزاما هر فیس لیفت که انجام می‌شود تغییرات مکانیکی ندارد. تغییرات مکانیکی در فیس لیفت شامل تغییرات در موتور، سیستم تایر خودرو، چرخ‌ها، دیفرانسیل، سیستم انتقال قدرت و گیربکس و … می‌باشد.

فیس لیفت حتی می‌تواند باعث ایجاد تغییر در نام خودرو شود چنانچه که برای خودروی فورد اتفاق افتاد و مدل فورد ۵۰۰ بعد از فیس لیفت به فورد تورس(Taurus) تغییر نام یافت.همچنین انجام تغییرات فیس لیفت بر روی خودروی سیتروئن DS3, DS4 و DS5 حتی منجر به تغییر نام برند برای این مدل‌ها به DS بجای سیتروئن شد. همچنین در بازارهای داخلی تنوع های گوناگون خودروهایی مانند پراید نمونه‌ای از فیس لیفت می‌باشد. بسیاری هم بر این باور هستند که خورویی مانند پژو ۲۰۷ که در بازارهای داخلی هست، یک نمونه فیس لیفت از پژو ۲۰۰۸ می‌باشد.

چرا فیس لیفت؟

همان‌گونه که بالاتر بیان شد، فیس لیفت به تغییر ظاهر و بازبینی یک مدل خودرو به منظور رفع مشکلات، به‌روز آوری (آپدیت) یا زیباتر کردن ظاهر خودرو نسبت به حالت اولیه اش اطلاق می‌شود. تغییرات در فیس لیفت می‌تواند بسیار کوچک و جزئی (در حد تغییر چراغ) یا بسیار بزرگ و کلی (همچون تغییر در موتور، دیفرانسیل یا ...) باشد.
بنابراین فیس لیفت علاوه بر ایجاد تغییرات ظاهری می‌تواند باعث بهبود و بهینه سازی عملکرد خودرو نیز شود. به طوری که بسیاری از خودرو سازان چند سال پس از معرفی یک مدل جدید خودرو، با انجام تغییراتی در ظاهر خودرو و بهینه سازی‌هایی در موتور و … یک نمونه جدید بر اساس همان پلتفرم قبلی ارائه می‌دهند که خود نوعی فیس لیفت است.
با انجام فیس لیفت بر روی خودروی خود می‌توانید با هزینه بسیار پایین‌تر به نسبت خرید مدل جدیدتر خودرو، ظاهر زیباتر و کارایی بهتر خودروهای جدید را تجربه نمایید.
فیس لیفت یکی از بهترین آپشن‌های ارائه شده برای دگرگونی ظاهری خودرو و به روز رسانی چهره آن می‌باشد.

فیس لیفت روی بی ام دابلیو
فیس لیفت روی بی ام دابلیو

قیمت فیس لیفت خودرو؟

قیمت فیس لیفت بسته به مقدار و چگونگی تغییرات انجام شده متفاوت می‌باشد و بستگی کامل به اندازه و پیچیدگی اجرای تغییر بر روی خودرو دارد و اعلام قیمت کاملا بستگی به درخواست‌های کاربر در فیس لیفت می‌باشد. بنابراین لطفا برای آگاهی از قیمت فیس لیفت خودرو با کارشناسان کار آپشن به شماره …. تماس حاصل فرمایید.

فیس لیفت بر روی چه خودروهایی قابل اجرا می‌باشد؟

همانگونه که در بخش معرفی فیس لیفت عرض شد، فیس لیفت بر روی همه نوع خودرو قابل اجرا می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به خودروهای زیر در بازار ایران اشاره کرد:
فیس لیفت تویوتا
فیس لیفت زانتیا
فیس لیفت پرشیا
فیس لیفت تندر ۹۰
فیس لیفت سمند
فیس لیفت دنا
فیس لیفت پیکان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فیس لیفت لطفا با کارشناسان کارآپشن به شماره … تماس حاصل فرمایید.

نمونه‌ای از فیس لیفت تبدیل تویوتا به لکسوس

فیس لیفت تبدیل تویوتا لندکروزر مدل 2012 به لکسوس LX مدل 2016 را شاید شما هم در شبکه‌های اجتماعی دیده باشید. در این فیس لیفت از کیت بدنه بسیار دقیقی استفاده شده است به طوری که به راحتی امکان تشخیص اینکه این خودرو یک تویوتا است وجود ندارد. در فیس لیفت ظرافت‌های فراوانی وجود دارد و همین توجه به جزئیات است که زیبایی می‌آفریند. در زیر عکس‌هایی از فیس لیفت برای تبدیل تویوتا به لکسوس را مشاهده می‌فرمایید:

{gallery}services/facelift/toyota-to-lexus-facelift{/gallery}