کیلس استارت (KeyLess Start)

کیلس استارت (Keyless Start) یکی از ویژگی های نسبتا نوینی است که بر روی بعضی از خودرو ها نصب شده است. در دوره ای زندگی می کنیم که راحتی حکمفرمایی می کند. اساسا هر ابزار، وسیله و دستگاهی که بتواند زندگی را برای ما ساده تر کند، ما را به سمت خود جذب می کند. در این راستا یکی از ویژگی های خودرو ها که محبوبیت فراوانی به دست آورده است، سیستم احتراق بدون کلید است. این سیستم البته با نام هایی نظیر کیلس استارت، استارت دکمه ای کیلس و کلید هوشمند شناخته می شود. همانطور که از اسم آن نیز پیداست، این ویژگی به شما کمک می کند تا بدون اینکه لازم باشد کلیدی را از جیب یا کیف خود بیرون بیاورید، اقدام به راه اندازی موتور خودروی خود کنید.

سیستم احتراق بدون کلید اولین بار در اواخر دهه ی 1990 میلادی و اوایل 2000 میلادی به عنوان محصولی برای اتومبیل ها معرفی شد و از آن رو نمایی کردند. طبق معمول همیشگی در ابتدا این ویژگی منحصر به فرد نیز تنها بر روی اتومبیل های لوکس و آخرین مدل قرار داده شد. به طور دقیق تر می توان گفت که مرسدس بنز کلاس S اولین خودرویی بود که با کیلس استارت به تولید انبوه رسید و وارد بازار شد. در ادامه برخی مدل های آکورا، کادیلاک، لکسوس و رولز رویس نیز از این ویژگی برای برخی مدل های خود بهره بردند. در سال 2008 این ویژگی بر روی 11 درصد اتومبیل هایی که از استاندارد های جهانی پیروی می کردند نصب شد. در سال 2018 این رقم به 62 درصد افزایش یافت.
اگر این ویژگی را هنوز روی اتومبیل خود ندارید، باید بدانید که چگونه کار می کند. به این طریق می توانید تصمیم بگیرید که خودروی بعدی شما این ویژگی را داشته باشد یا خیر.

کیلس استارت چگونه کار می کند؟

سیستم های احتراق کیلس یک ریموت دارد که می توانید آن را در جیب، کیف پول، کیف دستی و هر جایی در نزدیکی گیرنده خودرو قرار دهید. این ریموت فرستنده یک فرکانس کوتاه را به سیستم کامپیوتری خودرو ارسال می کند. اگر کامپیوتر خودروی شما تشخیص دهد که سیگنال ارسالی درست است، به شما اجازه می دهد تا دکمه ی کیلس استارت که بر روی کنسول یا داشبورد قرار دارد را فشار دهید و موتور خودرو را روشن کنید. خاموش کردن خودرو با این ویژگی نیز کار ساده ای است. تنها کافیست تا دکمه ی start و Stop خودرو را فشار دهید تا موتور خودرو خاموش شود. علاوه بر احتراق کیلس ، تمام سیستم هایی که شامل ورودی های کیلس هستند، به شما اجازه می دهند تا بدون زدن هیچ دکمه ای از روی ریموت وارد خودرو شوید.
با وجود اینکه ویژگی کیلس کاملا در دسترس عموم قرار دارد و بر روی برخی اتومبیل های مقرون به صرفه هم نصب شده است، اما هنوز هم این سیستم به عنوان یکی از موارد ضروری در خودرو ها مد نظر نیست. تنها راحتی کیلس استارت است که باعث شده تولیدکنندگان آن را بر روی خودرو های خود نصب کنند و به عنوان فاکتوری برای افزایش فروش از آن بهره ببرند. این ویژگی می تواند برای رانندگانی که به دلیل داشتن انواع نقص جسمی، توانایی گرفتن کلید در دست و چرخاندن آن را ندارند، بسیار مفید باشد.

با ما تماس بگیرید

سیستم امنیتی کیلس استارت

سیستم های احتراق کیلس دارای یک سری سد امنیتی هستند تا مطمئن شوند اتومبیل شما در شرایط نامناسبی روشن نشود. سیستم پیش از استارت چک می کند که اتومبیل حتما در شرایط پارک باشد و پای شما روی پدال ترمز قرار داشته باشد. پس از بررسی این موارد موتور روشن می شود. همچنین در اکثر مواقع ریموت شما باید حتما درون خودرو باشد تا موتور روشن شود. حتی اگر ریموت نزدیک خودرو اما بیرون از آن باشد، موتور روشن نخواهد شد.

یکی دیگر از مزایای این سیستم این است که این سیستم ها برای جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه طراحی شده اند. از آنجایی که کامپیوتر خودرو تنها سیگنالی که از طریق ریموت شما به آن ارسال می شود را شناسایی میکند، سارقان اتومبیل برای روشن کردن خودرو هایی با قابلیت کیلس استارت درگیر مشکل بزرگی می شوند. هیچ نوع کلید فلزی در کار نیست که از روی آن کپی کنند و هیچ نوع سیستم مکانیکی استارتی وجود ندارد که به زور بتوانند به آن نفوذ کنند و موتور را روشن کنند.

همچنین سیستم کیلس کمک می کند تا کلید های خود را درون خودرو جا نگذارید. بعضی از مدل ها شامل این ویژگی هستند که اگر به هر دلیلی ریموت را درون خودرو جا بگذارید، درب اتومبیل بسته نمی شود و حتما باید ریموت را از خودرو خارج کنید تا درب های آن قفل شود. همچنین اگر باتری ریموت شما تمام شود و در از خانه باشید، اکثرا سیستم ها شما را تحت پوشش قرار می دهند. البته این رویکرد در میان خودروسازان متفاوت است. هر کدام به طریقی سعی می کنند با حفظ امنیت خودرو، درب ها را برای شما باز کنند.

نصب کیلس استارت

مشکلات کیلس استارت

متاسفانه با تمام صحبت هایی که شد، گاها این سیستم شما را دچار مشکلات نامناسب و حتی مشکلات تراژدی و خطرناک می کند. اگر چه خودروسازان و اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ها برای مقابله با این مسائل اقدامات لازم را اتخاذ می کنند، شما باید از نواقص احتمالی این سیستم ها آگاهی داشته باشید.
با ویژگی کیلس استارت و همچنین صدای بسیار ملایم اتومبیل های امروزی، خیلی راحت ممکن است فراموش کنید که خودروی خود را خاموش کنید. از سال 2006 تا کنون بیشتر از 2000 نفر به دلیل اینکه فراموش کرده اند اتومبیل خود را در گاراژ خاموش کنند، به دلیل حجم زیاد گاز ن مونوکسید جان خود را از دست داده اند. همچنین افرادی که زنده مانده اند از بیماری های پس از آن رنج برده اند.

همچنین باید بدانید که سیستم کیلس استارت می تواند توسط افرادی که علم و آگاهی و امکانات لازم را دارند، هک شود. تیم های تحقیقاتی متوجه شده اند که با داشتن ابزار لازم می تواند سیگنال رادیویی کیلس استارت را هک کرد و از این سیگنال جهت باز کردن درب خودرو و حتی روشن کردن آن بهره برد.

نصب کیلس استارت KeyLess Start

نصب کیلس استارت

نصب کیلس استارتر بر روی تمامی خودروها امکان پذیر می‌باشد. از جمله خودروهایی که کیلس استارتر بر روی آنها نصب می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیلس استارت سانتافه
 • کیلس استارت اپتیما
 • کیلس استارت پرادو
 • کیلس استارت پژو پارس
 • کیلس استارت برلیانس
 • کیلس استارت ساندرو
 • کی لس استارت ال ۹۰
 • کیلس استارت دنا
 • کیلس استارت سمند
 • کیلس استارت ۲۰۶ و پژو ۲۰۷
 • کیلس استارت برای دانگ فنگ (اچ سی کراس)
 • و ...

چند نمونه ویدئو نصب کیلس استارت

چند نمونه ویدئو از نصب کیلس استارت که توسط کار آپشن انجام شده است را در زیر مشاهده می‌فرمایید.

برای مشاهده ویدئوهای مشابه در زمینه نمونه کارهای انجام شده برای نصب کیلس استارت در کانال آپارات کار آپشن لطفا اینجا را کلیک کنید.

سایر محصولات مشابه